مشاوره و پشتیبانی: 09120758699

ارسال رایگان سفارشات بیشتر از 800 هزار تومان امکان بازگشت کالا تا 7 روز پس از خرید ضمانت اصالت کالا

مشاوره و پشتیبانی: 09120758699

Blog

یک مثقال زعفران چند گرم است

مثقال زعفران

اینکه وزن دقیق یک مثقال چند گرم است همیشه از مهمترین سوالات خریداران زعفران است، در اینجا سعی داریم اطلاعاتی در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

یک مثقال زعفران چند گرم است؟

مثقال یکی از واحدهای محاسبه جرم است که بیشتر در کشورهای اسلامی رایج بوده است. مثقال انواع مختلفی دارد، از انواع مثقال می توان مثقال شرعی و مثقال صیرفی را نام برد.

مثقال شرعی چیست؟

در علم فقه اسلامی هر مثقال شرعی برابر با ۱۸ نخود یا ۳.۴۵۶ گرم می باشد. البته تاریخچه مثقال به قبل از ظهور اسلام و به یونانیان منسوب شده است و پس از آنها به ملل دیگر و از جمله اعراب رسیده است. در زمان پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) نیز استفاده از این واحد وزن مرسوم بوده است. پس از آن واحد جدیدی به نام مثقال صیرفی مورد استفاده قرار گرفت.

مثقال صیرفی چیست؟

پس از اسلام در سرزمینهایی چون ایران و عراق واحدی جهت توزین مورد استفاده قرار گرفت به نام مثقال صیرفی که تا امروز نیز در برخی کشورها از جمله ایران استفاده می گردد. مثقال صیرفی برابر با ۲۴ نخود یا ۴.۶۰۸ گرم می باشد. امروزه جهت توزین طلا و زعفران از این واحد استفاده می شود، که به اختصار مثقال نامیده می شود.

پس هر مثقال زعفران وزنی معادل ۴.۶۰۸ گرم دارد، شما می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین به راحتی یک مثقال زعفران اندریمان خریداری نموده و درب منزل خود تحویل بگیرید.

منتظر شما هستیم

اندریمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من